Bitynas įkurtas šiaurės-rytų Lietuvoje, Panevėžio krašte.  Bites laikome ir prižiūrime skirtingose vietose. Aplink bitynus auga šimtamečiai miškai, natūralios pievos, sodai, kultūrinių augalų laukai, liepynas, visai netoli teka upė… Šios apylinkės gali padovanoti pačius geriausius gamtos produktus (medaus, žiedadulkių ir t.t.). Kiekvienais metais stengiamės keletą avilių nuvežti prie medingųjų augalų (aviečių, grikių, kmynų…), kur bitelės surenka įvairesnio, o kartais ir retesnio medaus  bei žiedadulkių.

Bitynuose gaunami beveik visi „bičių produktai“. Bitės darbščiai prineša įvairių augalų medaus, kurio skonis ir spalva labai plataus spektro. Iš pavasario ir vasaros augalų bitės renka žiedadulkes. Jei žiedadulkių perteklius, tai bitės koriuose padaro visavertę bičių duonelę. Specialiai renkame bičių pienelį, kuris dėl savo biologinių savybių naudojamas  įvairių ligų profilaktikai, jų gydymui, imunitetui bei organizmui stiprinti. Pikis (propolis) renkamas rudens pradžioje, o kartais ir atšalus orams, kai bityne sumažėja darbų. Vaškas lydomas žiemos metu. Reikalui esant yra galimybė rinkti ir bičių nuodus, kurie turi labai stiprų poveikį  sąnarių, reumato ir kitų ligų gydymui.  Bičių nuodai renkami tik pagal individualius užsakymus. O paprasčiausias būdas gauti bičių nuodų, leisti bitei įgelti.

Pagrindinis bityno tikslas yra užtikrinti reguliarų, aukštos kokybės bičių produktų rinkimą, tenkinantį mūsų klientų reikalavimus. Meilė gamtai, tinkami bitininkystės metodai, nuolatinė nepriklausomų institucijų kontrolė – visa tai mums leidžia pasiekti ilgalaikius tikslus.

Ačiū, kad renkatės mus.

Bityno medus sertifikuotas „Nacionalinės kokybės produkto (NKP)“ ženklu.  Apie sertifikavimą galima skaityti čia

MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO ATPAŽINIMO NUMERIS: 660000868

Daugiau informacijos: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (vmvt.lt)