Bitynas įkurtas šiaurės-rytų Lietuvoje, Panevėžio krašte. Bites laikome ir prižiūrime skirtingose vietose. Aplinkui bitynus auga šimtamečiai miškai, natūralios pievos, sodai, kultūrinių augalų laukai, liepynas, visai netoli teka upė… Šios apylinkės gali padovanoti pačius geriausius gamtos produktus (medaus, žiedadulkių ir t.t.). Kiekvienais metais stengiamės keletą avilių nuvežti prie medingųjų augalų (aviečių, grikių, kmynų…), kur bitelės surenka įvairesnio, o kartais ir retesnio medaus ir žiedadulkių, kurių skonį labai giria visi paragavę.

Bitynuose gaunami beveik visi „bičių produktai“. Bitės darbščiai prineša įvairių augalų medaus, kurio skonis ir spalva labai plataus spektro. Iš pavasario ir vasaros augalų bitės renka žiedadulkes. Jei žiedadulkių perteklius, tai bitės koriuose padaro visavertę bičių duonelę. Specialiai renkame bičių pienelį, kuris savo biologinėmis savybėmis labai vertinamas įvairių ligų profilaktikai ir gydimui, imunitetui ir organizmui stiprinti. Pikis (propolis) renkamas rudens pradžioje, o kartais ir atšalus orams, kai bityne sumažėja darbų. Vaškas lydomas žiema. Reikalui esant yra galimybė rinkti ir bičių nuodus, kurie turi labai stiprų poveikį ypač sąnarių, reumato ir kitoms ligoms gydyti. Bičių nuodai renkami tik pagal individualius užsakymus. O paprasčiausias būdas gauti bičių nuodų, leisti bitei įgelti.

Pagrindinis bityno tikslas yra užtikrinti reguliarią aukštos kokybės bičių produktų rinkimą, tenkinančią mūsų klientų reikalavimus. Meilė gamtai, tinkami bitininkystės metodai, nuolatinė nepriklausomų institucijų kontrolė – visa tai mums leidžia pasiekti ilgalaikius tikslus.

Ačiū, kad renkatės mus.

Bityno medus sertifikuotas „Nacionalinės kokybės produkto (NKP)“ ženklu.  Apie sertifikavimą galima skaityti čia