Apie Pikį!

Gydomosios bičių pikiu savybės:

    • Slopina ligų sukėlėjų (bakterijų ir virusų) aktyvumą ir juos naikina;
    • Malšina įvairius skausmus;
    • Gydo grybelines ligas;
    • Stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui pačiam gydytis;
    • Padeda nuo kosulio ir slopina gerklės skausmą;
    • Gydo šlapimo organų uždegimus
    • Padeda gydyti širdies ir kraujotakos sutrikimus;
    • Šalina iš organizmo nuodus ir toksinus;
    • Padeda įveikti skrandžio ir žarnyno negalavimus;
    • Stiprina vegetacinę nervų sistemą;
    • Greitina žaizdų gijimo procesus;
    • Padeda gydyti odos ligas bei negalavimus;
    • Veiksmingai malšina dantų skausmą ir gydo burnos ertmės ligas.

Pikis (arba kitaip vadinamas propolis), kaip ir kiti bičių produktai jau daugelį metų vartojamas medicinoje.

Bičių pikis laikomas vienu veiksmingiausių natūralių medžiagų, kurios labai naikina ne tik bakterijas, bet ir virusus. Kitaip nei vartojant sintetinius vaistus ir antibiotikus bakterijos ir virusai atsparumui bičių pikiui neįgauną, todėl jo veiksmingumas labai didelis. Be to, jis naikina grybelius ir stiprina imunitetą, todėl rekomenduojama vartoti ligų profilaktikai.

Bičių pikio sudėtinių medžiagų tyrimai dar nebaigti ir su kiekvienu tyrimu atrandama vis daugiau naudingų pikio savybių ir galimybių pritaikyti sveikatos srityje. Nustatyta, kad jame gausu vitaminų ir mikroelementų. Daugiausiai B grupės vitaminų, taip pat C, E ir biotino (vit. H). Svarbiausi mikroelementai yra geležis, cinkas, varis, chromas, silicis, vanadis ir manganas. Be to bičių pikyje rasta svarbiausių aminorūgščių, fermentų ir mineralinių medžiagų (kalcio).

Stiprus antibiotinis bičių pikio poveikis aiškinamas bioflavonoidų gausumu.  Šios medicinoje vitaminu P vadinamos medžiagos malšina skausmą, slopina uždegimus, neutralizuoja nuodingąsias medžiagas ir stiprina imuninę sistemą. Bioflavonoidai pasižymi stiprinančiu kraujagysles ir gerinančių kraujotaka poveikiu, todėl tinka širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai.

Prancūzijoje ir Vokietijoje atliktais tyrimais įrodyta, kad pikis turi ir fungicidinių savybių (naikina grybelius). Todėl universaliuoju bičių pikiu galima sėkmingai gydytis mikozėmis (grybelinėmis ligomis) sergantys žmonės.

Azijos ir kai kurių Rytų Europos šalių dantų gydytojai jau seniai įrodė, kad bičių pikis turi anestezinių savybių (mažina skausmą). Todėl bičių pikiu ne tik galima pakeisti tradicines dantų skausmą malšinančias priemones, bet jis tinka ir uždegiminiams procesams dantų (pvz. danties šaknyje) ir gerklės srityje gydyti. Bičių pikis padeda gydyti ir ėduonį bei parodantozę. Pastaraisiais metais bičių pikis tampa vis reikšmingesnis stomatologijoje, medicinos srityje, apimančioje burnos organų gydymą. Šios medžiagos įvairiomis koncentracijomis sėkmingai gydoma nuo burnos gleivinės, dantenų, liežuvio ir kitų burnos organų uždegimus.

Medikai įrodė, kad bičių pikis padeda įveikti ir daugelį odos ligų, ypač abscesus, spuogus, šunvotes, tinka gydyti opas, nesunkius nudegimus (taip pat nudegimus saulėje), įpjovimus, nubrozdinimus, kitas žaizdeles, nuospaudas ir karpas.

Bičių pikio preparatais sėkmingai įveikiami skrandžio ir žarnyno negalavimai. Propolis puikiai saugo nuo vidurių užkietėjimo. Be to, pasiekta puikių rezultatų bičių pikiu gydant šlapimo sistemos organų (pvz. inkstų ir šlapimo pūslės) uždegimus ir infekcinės kilmės ligas.

Pikis – senėjimo priešas. Įrodyta, kad senstama organizme vykstant kenksmingiems oksidacijos procesams, kuriuos gali sustabdyti antioksidantai. Antioksidacinį bičių pikio poveikį nulemia viena iš jo sudėtyje esančių nesočiųjų riebalinių rūgščių – oksideceninė rūgštis

Jei esate visiškai sveiki, rekomenduojama bičių pikį kurį laiką vartoti kaip maisto papildą. Propolis žmogaus organizmui suteikia jėgų ir stiprina imuninę sistemą. Jis puikiai tinka širdies ir kraujagyslių ligų, burnos ir dantų, odos ir kitų ligų profilaktikai.

Geriant pikio preparatus, nesunaikinama naudinga skrandžio bei žarnyno mikroflora. Beje, kaip ir kiti bičių produktai, pikis vartojamas ne tik susirgus, bet ir profilaktiškai, sveikatai stiprinti. Medicinos praktikoje bičių pikis taikomas plaučių tuberkuliozei gydyti, otolaringologijoje, gastroenterologijoje, oftalmologijoje, stomatologijoje, chirurgijoje, urologijoje, ginekologijoje ir proktologijoje. Pikiu sėkmingai gydomi nušalimai, nudegimai, spinduliavimo pakenkimai, virusinės infekcijos, širdies bei kraujagyslių ligos, prostata, trofinės žaizdos… Taigi bičių pikio panaudojimo medicinoje galimybės išties plačios.

Bičių pikio dedama į įvairias gydymo priemones ir preparatus. Kosmetikoje, sužinojus propolio teigiamą poveikį odai, pikis irgi plačiai imtas naudoti kasdieniniam naudojimui ir susidūrus su tam tikromis odos problemomis. Propolio tinktūras ir tirpalus galima vartoti į vidų ir išoriškai. Burnos skalavimo skysčiai ir dantų pastos su pikiu skirti žmonėms, sergantiems parodantoze. Kremai, tabletės ar tepalai su propoliu, kurių galima įsigyti vaistinėse, ar sveiko maisto parduotuvėlėse, gaminami įdedant standartinius veikliųjų medžiagų kiekius. Jie negali padaryti žalos. Jei nutarėte patys pasigaminti kremo ar tepalo su grynu bičių pikiu, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, arba apie bičių produktus gerai išmanančio žmogaus.