Informacija

Siūlomi bičių produktai

 • Published in
 • Kategorija: Informacija
 • Peržiūros: 14248

Siūloma įsigyti įvairių natūralių bičių produktų:

 • Medaus
 • Žiedadulkių
 • Bičių duonelės
 • Bičių pienelio
 • Pikio
 • Vaško
 • Medaus mišinių
 • Vaškinių žvakučių
 • Specialių gaminių pagal Jūsų užsakymus

Bičių kūneliai

 • Published in
 • Kategorija: Informacija
 • Peržiūros: 11030

Bitės kūneliai  – tikras vitaminų, mineralinių medžiagų ir maisto papildų lobynas. Bent taip teigia Rusijos valstybinių ir privačių bitynų savininkai ir mokslininkai atlikę tyrimus su bičių kūneliais. Apie jų gydomąsias savybes žino nedaug kas.

Neseniai Rusijos mokslininkai įrodė, kad mirusios bitės – biologiškai aktyvus produktas, turintis unikalių gydomųjų savybių, savo bioenergetinėmis galimybėmis naudingas žmogaus sveikatai. Gydytojų teigimu, tai nėra vaistas, tačiau gali būti vartojamas kaip maisto papildas ar funkcinis maistas. Bičių kūneliuose santys bičių riebalai turi visą kompleksą polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, taip pat augalinių sterinų.

2003 m. rusų mokslininkai įrodė, kad „podmore“ esantis bičių nuodų baltymas tik iš dalies suskyla virškinamajame trakte ir gali iš jo patekti į kraują, turėdamas beveik visas mažų bičių nuodų dozių fiziologines poveikio savybes. Bičių nuodai atsparūs temperatūrai, net valandą pakaitinti iki 115 0C išlaiko savo biologines savybes.

Pasaulio literatūrinis palikimas ir negausūs rusų medikų klinikiniai pastebėjimai leidžia spėti apie biologinius mirusių bičių panaudojimo aspektus: priešuždegiminį, baktericidinį, nuskausminantį, neleidžiantį susidaryti trombams, saugantį nuo sklerozės, antitoksinį, spazmolitinį, šlapimą varantį, skatinantį tulžies gamybą, stabilizuojantį arterinį kraujospūdį, aktyvinantį medžiagų apykaitą, reguliuojantį širdies, inkstų, virškinamojo trakto, endokrininės sistemos darbą, stabdantį lytinių organų veiklos senėjimą.

Bičių kūneliai gali būti naudojami gydant pūlinius, dantų smegenų uždegimą, dantų skausmą, tepti kūdikiams skausmingai besikalančius dantukus. Vyrams rekomenduojama stabdyti plaukų slinkimą. Rekomenduojamas gydant prostatos adenomą, mastopatiją, kojų venų varikozę, normalizuojant arterinį kraujospūdį, stiprinant kraujagysles, reguliuojant endokrininės ir nervų sistemos funkcijas. Puikių rezultatų pasiekiama sergant prostatos adenoma, stiprinant imunitetą, turint lytinę negalią. Vyrams padeda sumažinti prostatos apimtį, palengvina šlapimo išsiskyrimą. Gydymo efektyvumas – 87,6 proc. Kartais gydymas gali užtrukti visus metus. Preparatas padeda išvengti chirurgo intervencijos. Drauge su bičių kūneliais medikai pataria vartoti žvakutes su propoliu, žiedadulkes, bičių pienelį, medų, propolį.

Bitės kūne galima rasti visų medaus, žiedadulkių, bičių pienelio, propolio, vaško komponentų (aminorūgščių, mineralų, vitaminų, fermentų, hormonus primenančių medžiagų). Chitino turintis bitės apvalkalas sukaupęs nemažai biologiškai aktyvių cheminių medžiagų (heparino, chitozano). Jos žmogaus organizme stabdo uždegimo procesus, stabilizuoja kraujospūdį, teigiamai veikia kraujotakos sistemą.

 

Apie bityną

 • Published in
 • Kategorija: Informacija
 • Peržiūros: 14256

Kiekvienas bitininkas turi savo istoriją, nuo ko pradėjo, kas paskatino bitininkauti. Kaip ir kur laiko bites, kokius darbus atlieka... Papasakosiu savo bitininkystės istoriją:

Apie bitininką

Apie bityną ir bites

Apie bityną ir bites

 • Published in
 • Kategorija: Informacija
 • Peržiūros: 21396

Kaip dažniausiai būna bitininkystėje pradžia "jaunajam bitininkui" duoda atiduotos ar padovanotos bitės. Pirmąją bičių šeimą gavau dovanų iš bitininkystės mokytojo Jono Starkevičiaus, o pirmuosius tris avilius gavau dovanų iš kito bitininkystės mokytojo Kęstučio. Netrukus pasigavau dar vieną bičių spiečių ir nuo to pradėjau savo savarankišką bitininkavimą.

Neskubėdamas, besimokydamas iš savo klaidų bityną po truputi plėčiau. Avilius gaudavau įvairiais būdais. Vienus dovanų, kitus pirkau, dar kitus susikonstravau pats. Bičių šeimų skaičių dauginau natūraliais ir dirbtiniais spiečiais, keletą bičių šeimų perėmiau iš seno bitininko, kuris dėl sveikatos pablogėjimo nebegalėjo prižiūrėti bitelių, o jo artimieji bitininkyste nesidomėjo. Tokiais būdais ir dauginau savo bičių šeimų skaičių,ateityje planuoju bityne esančių bičių šeimų skaičių didinti.

Bites laikau "Dadano tipo" ir "daugiaaukščiuose" aviliuose. Abiejų tipų aviliuose bitės gyvena, dirba ir žiemoja gerai. Šiek tiek skiriasi darbo pobūdis vienuose ir kituose aviliuose, tačiau pagrindiniai principai išlieka tie patys. Bitės nepiktos, darbščios, nepastebėta jokių rimtesnių ligų. Šiuo metu tikslios visų bičių šeimų veislės nežinau, nes motinėlės mišrūnės, tačiau keisti motinas stengiuosi i Karnikos ir Bakfasto veisles. Manau ateinančia vasarą didžioji dalis bičių šeimų bus pakeistos norimomis veislėmis.

Bitynas įkurtas Panevėžio rajone. Bites laikau ir prižiūriu trijose vietose. Aplinkui bityną auga šimtamečiai miškai, natūralios pievos, sodai, kultūrinių augalų laukai, liepynas, visai netoli teka upė... Šios apylinkės gali padovanoti pačius geriausius gamtos produktus (medaus, žiedadulkių ir t.t.).  Kiekvienais metais stengiuosi keletą avilių nuvežti prie medingųjų augalu (aviečių, grikiu, kmynų...), kur bitelės surenka įvairesnio, o kartais ir retesnio medaus ir žiedadulkių, kurių skonį labai giria visi paragavę.

Bitynuose gaunami beveik visi "bičių produktai". Bitės darbščiai prineša įvairių augalų medaus, kurio skonis ir spalva labai plataus spektro. Iš pavasario ir vasaros augalų bitės renka žiedadulkes. Jei žiedadulkių perteklius, tai bitės koriuose padaro visavertę bičių duonelę. Specialiai renku bičių pienelį, kuris savo biologinėmis savybėmis labai vertinamas įvairių ligų profilaktikai ir gydimui, imunitetui ir organizmui stiprinti. Pikis (propolis) renkamas rudens pradžioje, o kartais ir atšalus orams, kai bityne sumažėja darbų. Vaškas lydomas žiema. Reikalui esant yra galimybė rinkti ir bičių nuodus, kurie turi labai stipru poveiki ypač sąnarių, riaumato ir kitoms ligoms gydyti.Bičių nuodai renkami tik pagal individualius užsakymus. O paprasčiausias būdas gauti bičių nuodų, leisti bitei įgelti.

Darbas bityne trunka ištisus metus, tik pagal tam tikrą laikotarpį skiriasi intensyvumas. Jau po naujųjų metų reikia aplankyti bityną, apžiūrėti, kaip klostosi žiema, kaip aviliai, ar neužpustyti, ar nenutikę kokių tai bėdų. Žiemai einant į pabaigą valomos lakos (skylutės, pro kurias bitės patenka į avilį) nuo mirusių bičių, nes gali užsikimšti ir nepateks į avilį oras. Pavasarį darbai prasideda bitėms apsiskraidžius, kai orai jau ima šilti, padedama bitėms išsivalyti avilius nuo šiukšlių, atsiradusių per žiemą. Po kelių savaičių jau bitėms ima trūkti vietos, reikia plėsti lizdus, pridėti papildimai koriu, kad motinėle galėtų dėti kiaušinėlius ir bičių šeimos stiprėtų greičiau. Gausiau sužydus pievoms, sodams aviliai dar labiau plečiami, dedami papildomi koriai skirti medui pilti (meduvės). Na ir tada jau prasideda didieji darbai, tokie kaip medaus sukimas, žiedadulkių rinkimas, naujų bičių šeimų sudarymas, spiečių gaudymas... Rugpjūčio antroje pusėje jau pas bites ateina ruduo, jos ima ruoštis žiemai. Bitininkas turi joms padėti, sumažinti rėmelių skaičius avilyje, patikrinti maisto kiekį, pagydyti nuo ligų ir atlikti kitus darbus. Atšalus orams reikia bites papildomai apšildyti. Pasnigus uždengti lakas eglišakėmis, apsaugoti specialiais skydais nuo užpustymo. Žiema daromi ar tvarkomi aviliai, rėmeliai ir kitas inventorius, lydomas vaškas, renkamas pikis ir atsiranda kitų darbų. Žiema atliekami papildomi darbai, kurie paliekami vasara, pasiruošiama vasaros sezomui.